Hubertova jazda

V dňoch 16.10.2010 - 17.10.2010 sa u nás konala 1. Hubertova jazda v histórii nášho jazdeckého klubu.  Hon na líšku bol usporiadaný ako sprievodný program k hromadnej oslave narodenín Zuzky, Kika a tety Katky. Podávala sa slávnostná kapustnica a veľa sladkých i slaných dobrôt. Všetci účastníci Hubertovej jazdy si odniesli diplomy a kone boli dekorované stužkami....

1. jazdecké preteky mesta / 1st riding race in Sečovce 4.9. - 5. 9. 2010

Nová piesková jazdiareň

Na Šírave

Vika na návšteve

Bacardi Black

3. 6. 2010 sa u nas v stajni stal o 1.30 ráno zázrak. Z očakávaných a obávaných dvojičiek sa vykľul krásny a zdravý žrebček, volá sa Bacardi Black.

 

Born on 3rd of June 2010 at 1.30 a.m.. He´s a miracle, we expected twins to be born but finally Bacardi Black was born.

Kelly

Májová cena SOUP Pribeník

Cara Mia

V190509_06.53(01).mp4
MP4 Video/Audio File 3.5 MB

Cena rektora UVL Košice, 09.05.2009

Prvomájové preteky v Michalovciach

Zase o rok staršie

Silvester 2008

Zapriahalo sa

Karčiho sme skúšali v koči, krok za krokom, najprv s pomocou, no zvládol to aj bez nej. Bol to pekný pohľad, koč mu veľmi pristane.

Matrix/Max

Začiatkom decembra u nás našiel nový domov mladý žrebček. V priebehu týždňa dostal až dva mená, Merlin a Max, každý ho volá po svojom, ale nevyzerá, že by ho preto trápilo rozdvojenie osobnosti... :)  Je trochu bojazlivý, preto sme ho s novým prostredím zoznamovali s Havranovou pomocou. Obaja si na seba rýchlo zvykli a sú z nich dobrí kamoši. Merlin/Max je synom našej Marionky a riadne sa na ňu podobá.

 

Prvý sneh :)

Ďalší prírastok

Do nášho rozvetveného zverinca nám nedávno pribudla malá kokršpanielka Soňa. Hryzie a je všetko, čo jej príde do cesty, nerobí si ťažkú hlavu z hygienických návykov, ale aj tak je skvelá :). Momentálny stav kone : psy = 11:8

Prvé klusové kroky

Uplynulý víkend (08.11.-09.11.2008) si bývalí nejazdci nášho jazdeckého klubu vyskúšali prvé klusové kroky...tu je zopár snímok. Prajeme im dobrý sed, dostatok odvahy a kanagonu :) .

Hromadné narodky

Cez víkend 12.10. - 13.10.2008 sa u nás hromadne oslavovalo. Našli sa hneď traja oslávenci: Zuzka (9), predseda Koky (11) a Denisa (14). Všetky narodky sme poctivo oslávili a objedli sa do prasknutia...Oslávencom srdečne blahoželáme a prajeme im veľa krásnych dní strávených na konskom chrbte.

Karči a Janči

Dňa 03.10.2008 sa zaplnili ďalšie 2 boxy novej stajne. Nájomníkmi sú Karči a Janči, podľa nás určite jediní svojho druhu. Sú to frizáci ako z rozprávkovej knižky. Ich príchodom sa napĺňa ďalší veľký sen.... Rýchlo sa u nás zabývali a robia nám veľkú radosť. Ťažko o nich niečo písať, pretože je ťažké opisovať neopísateľné...

Výstavba mosta

Po úspešnej kolaudácii novej stajne sme sa v uplynulých dňoch pustili do stavby prístupového mosta. To preto, aby ste k nám všetci našli cestu. Pripájame zopár aktuálnych fotiek. Fotky zo stavby stajne nájdete v našej fotogalérii.

Slávnostné otvorenie novej stajne

Dňa 26.9.2008 sme po 3 rokoch prác a čakania slávnostne privítali naše kone v novej stajni s 20 boxami. Momentálne ich tu prebýva 9 a vyzerajú byť maximálne spokojné a my s nimi. Konečne sa pri rannej káve môžeme tešiť z ich prítomnosti. Stajňa má vlastnú kúpeľňu (pre ľudí a pre kone, samozrejme každú zvlášť :)), sedlovňu, šatňu, kuchynku a pre koníky nechýba 10 pedokov. Čaká nás ešte výstavba krytej jazdeckej haly pri malej a veľkej jazdiarni. Slávnostné otvorenie sme zdokumentovali, aj keď iba mobilným telefónom, tu sú niektoré momentky :)

 

Prišli k nám Acora a Havran

Dňa 15.7.2008 sa naše stádo rozšírilo o 2 prírastky, Acoru a Havrana. Prišli k nám od Trenčína. Viac informácií o nich nájdete v rubrike "Naše kone".